Biz kimiz?

Tesla, 2003 yılı Nisan ayında kurulmuş, Haberleşme Sistemleri, Bilgi Teknolojileri ve Yazılım Geliştirme Hizmetleri konularında yerli ve yabancı kurumsal müşterilerine destek veren bir teknoloji entegratörüdür. Her sektörden müşterilerimize ihtiyaçlarına uygun teknolojik çözümleri sunuyoruz. Böylece değişen dünya ve piyasa koşullarında başarılı olmalarına yardımcı oluyoruz. Bilgi gücünü düzenli yapılan AR-GE ve Akademik çalışmalarından alan Tesla, uygulamalı eğitime, katma değerlere ve günceli takip etmeye olan inancını yaklaşık 18 yıldır korumaktadır. İnsana yapılan yatırımın değerini bilen Tesla sadece personellerine değil talep edilmesi halinde müşterilerine de teknik eğitimler konusunda hizmet vermektedir. Teknik lise ve Üniversite seviyesindeki gençlere sürekli kapılarını açan Tesla Türkiyenin geleceği gençlerimize konularında teknik destek ve eğitimler de vermektedir.

Uzmanlık konuları içinde Haberleşme Teknolojileri, Felaket Yönetim Sistemleri, Kümeleme ve Sanallaştırma Hizmetleri, Depolama, Güvenlik ve BT Teknik Destek Hizmetleri bulunan Tesla, Veri ve Haberleşme Merkezleri ile de sektörel bazda bir çok müşteriye farklı hizmetler sunmaktadır, standart bulut hizmetlerinin dışında amaca yönelik, %100 Yerli sermayeli, Güvenlik ilkelerine sadık, müşterilerinin veri ve e-mail'lerini asla ülke dışındaki yabancı markaların sunucularında bulundurmayan ve barındırmayan hizmet ve çözümlerde sunulmaktadır. Ayrıca Yedekleme ve Test Merkezi hizmetleri ile de var olan veri yedeklerinizin periyodik kontrolleri yapılmakta, zamanı geldiğinde tatsız sürprizlerle karşılaşmanız önlenmektedir.

Tesla, Tekstilkent Koza Plaza ve İstanbul Ticaret Sarayında bulunan Veri ve Haberleşme Merkezleri ile değerli müşterilerine servis vermektedir ve çok yakında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde, yeni Veri ve Haberleşme Merkezi ile hizmet vermeye başlayacaktır.


Engin Demirbora Kimdir?

Biyografi

Engin DEMİRBORA; 03 Şubat 1969 yılında İstanbul’da doğan Engin Demirbora Maçka Teknik Elektronik Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur. Elektronik Haberleşme ve Sistem Mühendisi olup Tesla Bilgi ve Haberleşme Teknolojileri A.Ş. Proje Direktörü’dür. 1 çocuk babası olan Engin Demirbora, 1998 yılında sektördeki çalışma hayatına başladığı IBM Türk Ltd. şirketindeki görevinden sonra 2003 yılında Rahmetli Doğan Demirbora ile Tesla’yı kurmuştur. Geliştirdiği projeler arasında yerli ve yabancı kuruluşların elektronik haberleşme ve internet altyapı sistemlerinin projelendirilmesi, bilgi sistemlerinin bu haberleşme omurga yapılarına entegrasyonu, felaket yönetimi ve iş sürekliliği süreçlerinin yönetilmesi yer almaktadır. Engin Demirbora’nın sahip olduğu uzmanlık sertifikasyonları arasında fiber optik haberleşme sistemleri, paket anahtarlama ve devre anahtarlama haberleşme sistemleri ve protokolleri, noktadan noktaya haberleşme sistemleri ve protokolleri, sanallaştırma, kümeleme, felaket yönetim stratejileri, veri depolama, veri ve haberleşme güvenliği konuları yer almaktadır. Kocaeli Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Fakültesi, Elektronik ve Haberleşme Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisidir. Engin Demirbora 25 yıllık mesleki bilgi ve tecrübesi ile halen elektronik haberleşme ve bilgi teknolojileri sektöründe yönetici ve proje direktörü olarak görev yapmakta ve bu konularda akademik çalışmalar gerçekleştirmektedir.